Güven
Özgürler çit ve kapı çözümlerini tercih ederek, uzun süre dayanacak ve varlıklarınızı güvence altına alacak ürünleri seçeceğinizden emin olabilirsiniz.
info@ozgurlertelcit.com
Telefon: +90 264 373 72 68
WhastApp: +90 507 786 49 54
Back

Spor Stadyumlarını Koruma Çit Sistemi

SPOR STADYUMLARINI KORUMA
Güvenlik gereksinimleri ve çözümleri

Spor stadyumları bir dizi aktiviteye ev sahipliği yapar. Hafta içi antrenman seansları ve strateji toplantılarından, taraftarların takımlarını desteklediği maç günü heyecanına, büyük kalabalığın büyük etkinliğe katılmak için stadyuma indiği uluslararası maçlara.


Tüm bu farklı etkinlikleri barındırmak için büyük stadyumlar tipik olarak kapsamlı altyapıya sahiptir: ofisler, antrenman alanları, stadyum alanları vb. Stadyum yetkililerinin sporcularının, seyircilerinin ve personelinin güvenliğini sağlamak için tüm farklı alanların güvenlik gereksinimlerini dikkate alması gerekir.

SPOR STADYUM BÖLGELERİ

Güvenlik açısından, spor stadyumları dört farklı bölgeye ayrılabilir:

  • Stadyum Kompleksi Çevresi
  • Oyun alanı
  • Eğitim alanları
  • Ziyaretçi Erişimi

Bu bölgelerin her birinin farklı güvenlik gereksinimleri vardır.

Stadyum Kompleksi Çevresi

Etkili çevre güvenliği, ister günlük olarak personel, ister maç günü taraftarlar olsun, yalnızca yetkili kişilerin stadyuma ve arazisine erişebilmesini sağlar. Çevre çiti, arazinin sınırını net bir şekilde belirlemeli ve herhangi bir potansiyel izinsiz girenleri izin verilmeyen alanlara girmekten caydırmalıdır. Belirlenen alanlara erişim, kapılar, bariyerler ve turnikelerle belirli insan grupları için ayrılabilir. Seçilen çevre çiti, stadyum alanlarının güvenlik tehdidi düzeyine bağlı olacaktır. Geniş single panel ve Güvenlik panel sistemleri yelpazemiz bu farklı ihtiyaçları karşılayabilir.

Oyun alanı

Çoğu stadyumda, tribünlerdeki taraftarları sahadaki oyunculardan ayıran bir tür bariyer bulunur. Bu, geçici bariyerleri, kalıcı çitleri veya güvenlik personelini veya hatta bunların bir kombinasyonunu içerebilir. Bu bariyerler sahayı işgal edenlerin potansiyel olarak bir oyuncuya veya stadyum sahasına zarar vermesini önlemek için önemlidir. Sahayı istila etme riski yüksekse, özellikle geçmişte olaylar olmuşsa veya taraftarların isyan çıkardığı biliniyorsa, bir çit iyi bir öneridir. Ön koltuklarda oturanların da maçın tadını çıkarabilmesi ve güvenlik personelinin kalabalığı gözetleyebilmesi için çitin etkili bir koruma sağlaması ve aynı zamanda iyi bir görüş alanı sağlaması gerekir.

Eğitim alanları

Daha büyük stadyum alanlarına personelden taraftarlara ve medyaya kadar geniş bir grup insan tarafından erişilebilirken, eğitim alanlarına erişim tipik olarak çok daha küçük bir grup insanla sınırlıdır. Antrenman sahasındaki çit, burayı yalnızca yetkili personel ve oyuncular tarafından erişilebilen ayrı bir alan olarak ayırıyor. Bu nedenle eğitim alanları için seçilen eskrim, genellikle çevredekinden daha düşük bir güvenlik seviyesi sunar. Bununla birlikte, çitin yüksekliği, topların üzerinden atılmasını önlemek için çok yüksek olabilir.

Ziyaretçi Erişimi

Maç günlerinde stadyumlar binlerce coşkulu taraftarı ağırlar. Tüm taraftarların stadyuma etkili ve güvenli bir şekilde erişebilmelerini sağlamak için kalabalık kontrol bariyerleri çok önemlidir. Mobil çitler, her etkinliğin ihtiyaçlarına göre veya gereksinimler değiştikçe ziyaretçi akışını yönlendirmek için kurulabilir.

 
ozgurlertelcit
ozgurlertelcit
https://www.ozgurlertelcit.com

Size en iyi deneyimi sunmak için çerezleri kullanıyoruz. Çerez Politikası

Hemen Ara